منو
Your Cart

وبلاگ نبی الکترونیک RSS فید

۲۶ تیر کاربرد فیوز شیشه ای چیست ؟
جواهریان فاطمه 4 2441
جهت محافظت از مدارهای الکتریکی از قطعه ای به نام فیوز استفاده می شود. هنگامی که مدار تحت جریان بارغیرروال طبیعی قرار می گیرد فیوز وارد عمل شده  و از آسیب دیدن اشخاص و مدار جلوگیری می کند. فیوز ها در شکل ها و ابعاد و ولتاژ محتلف به بازار آمده اند که با توجه به پارامتر های الکتریکی مانند ولتاژ کاری، زمان ذوب المن و یا سرعت فیوز مورد استفاده قرار می گ..
۱۹ تیر کاربرد روغن فلکس در لحیم کاری چیست ؟
جواهریان فاطمه 0 4265
یکی از بهترین بخش های های الکترونیک ، لحیم کاری است. برای اتصال قطعات الکترونیکی  بر روی برد و مدار نیاز به یک اتصال دهنده داریم که این اتصال دهنده علاوه بر خاصیت رسانایی ، باید سبک  باشد. درنتیجه استفاده از رسنایی به نام قلع بسیار مرسوم است. به طور معمول قلع ها ترکیبی از سرب و روغن هستند که درهنگام حرارت دیدن با شکل گیری انفعالات شیمیایی امکان خطر..
۱۲ تیر پنج اشتباه مبتدیان در الکترونیک
جواهریان فاطمه 2 603
اینا کارایی هستن که احتمالا اوایل کار هر کسی ممکنه ازش سر بزنهبهتره حواسمون بهشون جمع باشه یبار آسیب ممکنه در حد ده تومن بیست تومن باشهیبار ممکنه یه دستگاه منفجر بشه و... 1.     عدم استفاده از منابع اینترنتیاز سایت های خوب آموزشی و یوتیوب همچنین دوره های آنلاین غافل نشید.2.      تغییر اتصالات زمانی که منبع تغذیه متصل استبرای جلوگیری از آسیب های احت..
۵ تیر موف یا دوراهه چیست ؟
جواهریان فاطمه 0 1241
جهت اتصال دوسیم یا کابل به یکدیگر ، به ابزاری به نام موف یا دوراهه نیاز داریم. در این روش با استفاده از پرس کردن دو سر موف یا استفاده از پیچ و حتی لحیم کاری می توان اتصال قوی بین سیم ها و موف برقرار کرد.موف ها از نظر جنس به سه دسته تقسیم بندی می شوند:آلومینیومیمسیدوفلزه یا بی متالحال برای اینکه بدانیم کدام موف مناسب اتصال دو سیم هست باید به جنس کاب..
۲۹ خرداد روش کار وان قلع چیست ؟
جواهریان فاطمه 0 3210
جهت تولید مدار های الکتریکی و الکترونیکی در تعداد زیاد دیگر ابزاری مثل هویه یا هیتر مناسب نیستند و باید از ابزاری به نام وان قلع استفاده شود تا به وسیله ذوب شدن شمش قلع داخل وان آن و عبور از مدار مونتاژ شده ، اتصالات قطعات بر روی مدار ، لحیم کاری شوند. در این روش ، زمانی که شمش های قلع در دستگاه قرار گرفته و شروع به ذوب شدن می کنند ،  در این حین می..
۲۲ خرداد ترمینال برق فشاری چیست؟
جواهریان فاطمه 0 1575
   عملیات سیم کشی معمولا به دو صورت توکار و روکار انجام می شود. همانطور که می دانید پیچیدن سیم ها به دور هم جهت ایجاد اتصال الکتریکی و استفاده از نوار چسب برق جهت عایق بندی، روشی قدیمی با ایمنی پایین است. زیرا در این روش اگراتصال  سیم ها به یکدیگر بدرستی انجام نشود ، با مقاومتی که بین سیم ها ایجاد می شود، شارش الکترون خواهیم داشت که در جریان برق حا..
۱۵ خرداد آشنایی با انواع سرسیم ها و نوع عملکردشان
جواهریان فاطمه 0 3823
احتمالا در سیم کشی ها و ادوات الکتریکی، قطعات فلزی را مشاهده کرده باشید که به عنوان اتصال دهنده های الکتریکی در تجهیزات مدار های الکتریکی  مورد استفاده قرار گرفته باشند، به این قطعات فلزی سرسیم می گویند. نوع اتصال این قطعات می تواند اتصال الکتریکی دائم یا موقتی باشد.تنوع  سرسیم آلات دست مارا درحین انجام کار باز گذاشته و سبب می شود قطعه ای با بیشتری..
۸ خرداد روش های سالم و تمیز نگه داشتن نوک هویه چیست ؟
جواهریان فاطمه 0 739
یکی از مهمترین بخش های لحیم کاری استفاده از هویه مناسب است. از مشکلات رایج استفاده از هویه که چه برای تازه کار ها و حتی برای با تجربه ها پیش می آید، مساله تمیز نگه داشتن نوک هویه است. در این مقاله سعی داریم با استفاده از روش هایی که ارائه می شود بتوانید مفید ترین راه برای پاکسازی نوک هویه انتخاب کرده تا با حفظ دوام نوک هویه ، لحیم کاری را به بهترین..
۱ خرداد راهنمای انتخاب لحیم مناسب
جواهریان فاطمه 0 1648
در لحیم کاری از سیم لحیم با آلیاژی که نقطه ذوب پایینی دارد استفاده می شود. این آلیاژ با ذوب شدن در محل مورد نظر ، باعث اتصال قطعات می شود. از لحیم کاری در بسیاری از صنایع استفاده می شود و ما  در اینجا اختصارا به لحیم کاری قطعات الکترونیکی اشاره می کنیم.سیم لحیم سرب دار و سیم لحیم بدون سرب:سیم لحیم ترکیبی ازآلیاژ قلع و سرب است . از آنجایی که سرب نقط..
۲۵ اردیبهشت تفاوت لحیم کاری با جوشکاری در چیست ؟
جواهریان فاطمه 1 1916
جهت ساخت و یا مونتاژ تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی از روش های متداول جوشکاری و لحیم کاری استفاده می شود. معمولا برای اتصال دو قطعه فلزی از روش جوشکاری استفاده می شود. در جوشکاری با استفاده از گرمای زیاد ، قسمتی از فلز را ذوب کرده و اتصال بین دو قطعه انجام می شود. لحیم کاری هم مشابه جوشکاری است با این تفاوت که معمولا برای اتصال قطعات الکترونیکی کوچک ..
۱۸ اردیبهشت تفاوت اسپری چرب و خشک
جواهریان فاطمه 2 5666
در بردهای الکترونیکی ، بدون تمیز کردن درست ، امکان خرابی برد بسیار زیاد است.وجود ذرات گرد و خاک ، بقایای لحیم کاری ، چربی ، رسوبات و اکسید‌ روی مدارات چاپی الکترونیکی باعث نابود شدنش میشهتمیز کردن برد الکترونیکی میتونه یک چالش باشه اما اگر دقیقا بدونید که برای پاک کردن هر نوع آلودگی باید از چه روشی استفاده کنید، انجام این کار آسان و ایمن می‌شه اسپر..
۱۱ اردیبهشت ابزار مورد نیاز لحیم کاری چیست ؟
جواهریان فاطمه 0 9117
یکی از مهم ترین  موضوعات در بخش قطعات الکترونیکی لحیم کاری است . لحیم کاری راهی است برای اتصال دو قطعه فلزی به یکدیگر که نوع این اتصال دائمی می باشد. در این مقاله سعی داریم شما  را با مبانی صحیح لحیم کاری و ابزار مورد نیاز این کار آشنا کنیم.معرفی ابزار مورد لحیم کاری :اولین مرحله برای شروع کار تهیه ابزار کار مناسب و متناسب با نیازتان می باشد. ش..
نمایش 1 تا 12 از 22 (2 صفحه)